SUBMENU

historie

Nedůvěra k tepelným čerpadlům je zbytečná

Na počátku založení firmy Radomíra Šimáka, v Domažlicích v roce 1991, byly opravy domácích spotřebičů - ledniček, mrazáků a chladicího zařízení v obchodech a restauracích. V té době také jeho firma jako první v okrese začala opravovat autoklimatizace.

Detail [›]majitel Radomír Šimák
majitel Radomír Šimák
"Když jsme přemýšleli jak se dále rozšířit, protože v podnikání musí člověk pořád myslet dopředu, byla volba vcelku jednoduchá. Denně opravujeme, tak proč neprodávat. Máme bohaté zkušeností, proto můžeme zákazníkovi při koupi, například ledničky, velmi dobře poradit. V našem obchodě nabízíme ledničky, mrazáky, plynové i elektrické sporáky, pračky, myčky. U nás má zákazník zajištěn na zakoupené zboží servis i pozáruční opravy a navíc po skončení záruky má ještě jeden rok práci zdarma. To je bonus pro naše klienty, " říká majitel Chladírenského centra Radomír Šimák.

"V posledních několika letech se hodně zabýváme klimatizací. Jestliže dříve se montovala jen do kanceláří, ordinací, technických místností, nachází dnes své místo i v rodinných domcích a v panelákových bytech. Za její rozšíření do domácností může podstatný pokles ceny. Klimatizace do bytu i s montáží včetně DPH u nás stojí kolem 15.000 Kč. Je to v podstatě cena ledničky. Klimatizace montujeme v Domažlicích, Přešticích, Klatovech. Vzpomínám si, jak v roce 2003, kdy v létě byla vysoká vedra, jsme byli doslova na roztrhání. Není dobré čekat, až budou vedra, ale včas se rozhodnout," doporučuje majitel firmy.

Podle všech meteorologických předpovědí očekávejme letos horké léto, proto přemýšlet o klimatizaci není zase tak od věci. Některé typy klimatizací mají i tepelné čerpadlo, takže v létě klimatizace chladí a v přechodném podzimním období si s ní můžete i přitápět. Topení je velmi úsporné.